Craiova meniu:

Liga 1 - Program si rezultate

Campionat: Program | Clasament | Imagini | Evolutie tur | Evolutie retur | Cupa Romaniei | Tur: U Craiova-dinamo 0-0 | Gaz Metan-U Craiova 2-1 | U Craiova-Pandurii 2-0 | FC Brasov-U Craiova 2-0 | U Craiova-Gloria 5-1 | Poli Iasi-U Craiova 1-0 | U Craiova-Rapid 3-4 | Poli Tim-U Craiova 1-1 | U Craiova-Un.Alba 3-1 | Astra-U Craiova 3-1 | U Craiova-FC Vaslui 1-2 | Un.Urziceni-U Craiova 3-2 | Inter CdArges-U Craiova 0-1 | U Craiova-Ceahlaul 3-2 | CFR Cluj-U Craiova 2-0 | U Craiova-Steaua 1-2 | Otelul-U Craiova 1-0 | Retur: dinamo-U Craiova 2-1 | U Craiova-Gaz Metan 1-2 | Pandurii-U Craiova 0-0 | U Craiova-FC Brasov 3-0 | Gloria-U Craiova 2-1 | U Craiova-Poli Iasi 2-1 | Rapid-U Craiova 0-1 | U Craiova-Poli Tim 1-2 | Un.Alba-U Craiova 2-0 | U Craiova-Astra-U Craiova 1-0 | FC Vaslui-U Craiova 0-1 | U Craiova-Un.Urziceni 1-4 | U Craiova-Inter CdArges 1-3 | Ceahlaul-U Craiova 2-1 | U Craiova-CFR Cluj 2-3 | Steaua-U Craiova 2-0 | U Craiova-Otelul 3-0 |

Tur

Editia de campionat 2009-2010.

Etapa I (1 august)
Inter Curtea de Arges – Otelul Galati
Ceahlaul Piatra Neamt – Steaua
CFR Cluj – Unirea Urziceni
Rapid – Politehnica Iasi
Unirea Alba Iulia – FC Brasov
FC Timisoara – Gloria Bistrita
FC Ploiesti – Pandurii Tβrgu Jiu
FC Vaslui – Gaz Metan Medias
Universitatea Craiova - Dinamo 0-0

Etapa a II-a (8 august)
Otelul Galati – Ceahlaul Piatra Neamt
Steaua – CFR Cluj
Unirea Urziceni – Rapid
Politehnica Iasi – FC Timisoara
FC Brasov – FC Ploiesti
Gloria Bistrita – Unirea Alba Iulia
Pandurii Tβrgu Jiu – FC Vaslui
Gaz Metan Medias – Universitatea Craiova 2-1
Dinamo – Inter Curtea de Arges

Etapa a III-a (15 august)
Inter Curtea de Arges – Gaz Metan Medias
Ceahlaul Piatra Neamt – Dinamo
CFR Cluj – Otelul Galati
Unirea Alba Iulia – Politehnica Iasi
FC Timisoara – Rapid
FC Ploiesti – Gloria Bistrita
FC Vaslui – FC Brasov
Universitatea Craiova – Pandurii Tβrgu Jiu 2-0
Steaua – Unirea Urziceni

Etapa a IV-a (22 august)
Rapid – Unirea Alba Iulia
Otelul Galati – Steaua
Unirea Urziceni – FC Timisoara
Politehnica Iasi – FC Ploiesti
FC Brasov – Universitatea Craiova 2-0
Gloria Bistrita – FC Vaslui
Pandurii Tβrgu Jiu – Inter Curtea de Arges
Gaz Metan Medias – Ceahlaul Piatra Neamt
Dinamo – CFR Cluj

Etapa a V-a (29 august)
Inter Curtea de Arges – FC Brasov
Ceahlaul Piatra Neamt – Pandurii Tβrgu Jiu
CFR Cluj – Gaz Metan Medias
Unirea Alba Iulia – FC Timisoara
FC Ploiesti – Rapid
FC Vaslui – Politehnica Iasi
Universitatea Craiova – Gloria Bistrita 5-1
Otelul Galati – Unirea Urziceni
Steaua – Dinamo

Etapa a VI-a (12 septembrie)
Rapid – FC Vaslui
FC Timisoara – FC Ploiesti
Unirea Urziceni – Unirea Alba Iulia
Politehnica Iasi – Universitatea Craiova 1-0
FC Brasov – Ceahlaul Piatra Neamt
Gloria Bistrita – Inter Curtea de Arges
Pandurii Tβrgu Jiu – CFR Cluj
Gaz Metan Medias – Steaua
Dinamo – Otelul Galati

Etapa a VII-a (19 septembrie)
Inter Curtea de Arges – Politehnica Iasi
Ceahlaul Piatra Neamt – Gloria Bistrita
CFR Cluj – FC Brasov
FC Ploiesti – Unirea Alba Iulia
FC Vaslui – FC Timisoara
Universitatea Craiova – Rapid 3-4
Otelul Galati – Gaz Metan Medias
Steaua – Pandurii Tβrgu Jiu
Dinamo – Unirea Urziceni

Etapa a VIII-a (26 septembrie)
Rapid – Inter Curtea de Arges
Unirea Alba Iulia – FC Vaslui
FC Timisoara – Universitatea Craiova 1-1
Unirea Urziceni – FC Ploiesti
Politehnica Iasi – Ceahlaul Piatra Neamt
FC Brasov – Steaua
Gloria Bistrita – CFR Cluj
Pandurii Tβrgu Jiu – Otelul Galati
Gaz Metan Medias – Dinamo

Etapa a IX-a (3 octombrie)
Inter Curtea de Arges – FC Timisoara
Ceahlaul Piatra Neamt – Rapid
CFR Cluj – Politehnica Iasi
FC Vaslui – FC Ploiesti
Universitatea Craiova – Unirea Alba Iulia 3-1
Otelul Galati – FC Brasov
Steaua – Gloria Bistrita
Gaz Metan Medias – Unirea Urziceni
Dinamo – Pandurii Tβrgu Jiu

Etapa a X-a (17 octombrie)
Rapid – CFR Cluj
Unirea Alba Iulia – Inter Curtea de Arges
FC Timisoara – Ceahlaul Piatra Neamt
FC Ploiesti – Universitatea Craiova 3-1
Unirea Urziceni – FC Vaslui
Politehnica Iasi – Steaua
FC Brasov – Dinamo
Gloria Bistrita – Otelul Galati
Pandurii Tβrgu Jiu – Gaz Metan Medias

Etapa a XI-a (24 octombrie)
Inter Curtea de Arges – FC Ploiesti
Ceahlaul Piatra Neamt – Unirea Alba Iulia
CFR Cluj – FC Timisoara
Universitatea Craiova – FC Vaslui 1-2
Otelul Galati – Politehnica Iasi
Steaua – Rapid
Pandurii Tβrgu Jiu – Unirea Urziceni
Gaz Metan Medias – FC Brasov
Dinamo – Gloria Bistrita

Etapa a XII-a (31 octombrie)
Rapid – Otelul Galati
Unirea Alba Iulia – CFR Cluj
FC Timisoara – Steaua
FC Ploiesti – Ceahlaul Piatra Neamt
FC Vaslui – Inter Curtea de Arges
Unirea Urziceni – Universitatea Craiova 3-2
Politehnica Iasi – Dinamo
FC Brasov – Pandurii Tβrgu Jiu
Gloria Bistrita – Gaz Metan Medias

Etapa a XIII-a (7 noiembrie)
Inter Curtea de Arges – Universitatea Craiova 0-1
Ceahlaul Piatra Neamt – FC Vaslui
CFR Cluj – FC Ploiesti
Otelul Galati – FC Timisoara
Steaua – Unirea Alba Iulia
FC Brasov – Unirea Urziceni
Pandurii Tβrgu Jiu – Gloria Bistrita
Gaz Metan Medias – Politehnica Iasi
Dinamo – Rapid

Etapa a XIV-a (21 noiembrie)
Inter Curtea de Arges – Unirea Urziceni
Rapid – Gaz Metan Medias
Unirea Alba Iulia – Otelul Galati
FC Timisoara – Dinamo
FC Ploiesti – Steaua
FC Vaslui – CFR Cluj
Universitatea Craiova – Ceahlaul Piatra Neamt 3-2
Politehnica Iasi – Pandurii Tβrgu Jiu
Gloria Bistrita – FC Brasov

Etapa a XV-a (28 noiembrie)
Ceahlaul Piatra Neamt – Inter Curtea de Arges
CFR Cluj – Universitatea Craiova 2-0
Otelul Galati – FC Ploiesti
Steaua – FC Vaslui
Unirea Urziceni – Gloria Bistrita
FC Brasov – Politehnica Iasi
Pandurii Tβrgu Jiu – Rapid
Gaz Metan Medias – FC Timisoara
Dinamo - Unirea Alba Iulia

Etapa a XVI-a (5 decembrie)
Inter Curtea de Arges – CFR Cluj
Ceahlaul Piatra Neamt – Unirea Urziceni
Rapid – FC Brasov
Unirea Alba Iulia – Gaz Metan Medias
FC Timisoara – Pandurii Tβrgu Jiu
FC Ploiesti – Dinamo
FC Vaslui – Otelul Galati
Universitatea Craiova – Steaua 1-2
Politehnica Iasi – Gloria Bistrita

Etapa a XVII-a (12 decembrie)
CFR Cluj – Ceahlaul Piatra Neamt
Otelul Galati – Universitatea Craiova 1-0
Steaua – Inter Curtea de Arges
Unirea Urziceni – Politehnica Iasi
FC Brasov – FC Timisoara
Gloria Bistrita – Rapid
Pandurii Tβrgu Jiu – Unirea Alba Iulia
Gaz Metan Medias – FC Ploiesti
Dinamo – FC Vaslui
Retur  

Meditatii

Username:
Parola:

Creare cont nou - Trimitere parola
Comentarii - Utilizatori

© Universitatea Craiova

Dictionar   Meditatii   Dictionar     SEO Romania   This is my Google PageRank™ - SmE Rank free service Powered by Scriptme