[ Autor Adrian ]

[ Categoria Meciuri Craiova ]
[ Data: 2007-11-01 ]
[ Tara România ]
 1703 Ce mult imi place acest titlu! Munca e ceva rar la Craiova, asa ca nu pot decat sa salut o astfel de victorie, mai ales ca Universitatea a jucat veo 20 de minute cu un ommai putin. Nu stiu daca e mana lui Nicolo Napoli, dar vreau sa cred ca fostul jucator al lui Juventus Torino incepe sa schimbe ceva in bine in Banie.

Costea a deschis scorul in minutul 10 printr-un gol superb: cursa solitara pe partea stanga, si sut cu o bolta usoara de la 14 metri. Poli, care deja ratase o ocazie, a replicat si... a mai ratat si altele. In repriza a doua, timisorenii au reusit egalarea, apoi au avut si avantaj numeric, dar, surprinzator, Universitatea a inscris prin Baird in minutul 85 si a castigat aproape nesperat cu 2-1.

Sa salutam prima victorie a italianului Napoli ca antrenor la Universitatea Craiova.

Nota actuala: 9.8 (din 5 note acordate) - Acorda o nota!