Comisia de disciplina a decis:inca o etapa fara spectatori

[ Categoria Stiri Universitatea Craiova ]
[ Data: 2008-05-23 ]
[ Tara RomÔnia ]
 2174 Universitatea Craiova va juca o etapa cu portile inchise, iar clubul din Banie a fost amendat cu 30.000 de lei de Comisia de Disciplina a FRF pentru că patronul echipei, Adrian Mititelu, a patruns in vestiare la meciul cu Ceahlaul (scor 3-2), din ultima etapa.
Pe 6 mai, finantatorul Stiintei fusese suspendat pentru doua luni si amendat cu 12.000 de lei. Comisia de Disciplina a decis ieri sa-i aplice lui Adrian Mititelu o suspendare de inca doua luni si o amenda de 6.000 de lei. Cumuland pedepsele date ieri cu cele anterioare, Universitatea urmeaza sa evolueze fara spectatori in primele doua meciuri disputate pe teren propriu din sezonul viitor, iar Mititelu se va afla in stare de suspendare pentru patru luni. O parte din pedeapsa o va ispasi insa in pauza competitionala.

Nota actuala: 6.67 (din 3 note acordate) - Acorda o nota!