[ Autor Adrian ]

[ Categoria Meciuri Craiova ]
[ Data: 2009-02-28 ]
[ Tara România ]
 2657 Vorba din titlu nu imi apartine. Am auzit-o in tribuna oficiala, de unde am vazut meciul dintre Poli Iasi si Universitatea Craiova. Insa ea nu ajuta la nimic, Craiova pierzand meciul.
Un meci in care a fost mai buna in ansamblu, dar ghinionul si valoarea atacantilor au facut ca tabela sa ramana cu valoarea nula in dreptul oaspetilor. Doua bare si nenumarate ratari nu au facut decat sa mareasca gradul de frustrare aparut in urma faptului ca jocul Stiintei a fost bun, frumos, alert, dar steril. Dominare si doua ocazii imense (a doua fiind bara) inainte de eliminarea din minutul 22, dominare si in repriza a doua, desi cu un om mai putin, Gaman sut din 7 metri lateral dreapta in portar si marele ratangiu Costea, care a dat vreo 3 goluri in aproape 20 de meciuri, iata plusurile si minusurile Craiovei in acest joc.
Si, apropos, a fost rosu corect la Mitchell.

Nota actuala: 8.57 (din 7 note acordate) - Acorda o nota!