Craiova meniu:

Detalii stire 3455

Programul editiei 2010-2011 a Ligii I

[ Categoria Stiri Universitatea Craiova ]
[ Data: 2010-07-01 ]
[ Tara România ]
 3455 In aceasta dimineata, la sediul LPF, a avut loc tragerea la sorti pentru stabilirea programului editiei 2010-2011 a Ligii I.

Etapa I - 24 iulie;

Rapid - FC Vaslui
FCM Târgu Mures - FC Brasov
Universitatea Cluj - Steaua
Universitatea Craiova - CFR Cluj
FC Timisoara - Gloria Bistrita
Victoria Branesti - Gaz Metan Medias
Astra Ploiesti - Dinamo
Sportul Studentesc - Otelul Galati
International Curtea de Arges - Unirea Urziceni

Etapa a II-a - 31 iulie

FC Vaslui - FCM Târgu Mures
FC Brasov - Universitatea Cluj
Steaua - Universitatea Craiova
CFR Cluj - Victoria Branesti
Gloria Bistrita - Astra Ploiesti
Gaz Metan Medias - FC Timisoara
Dinamo - Sportul Studentesc
Otelul Galati - International Curtea de Arges
Unirea Urziceni - Rapid

Etapa a III-a - 7 august;

Rapid - Otelul Galati
FCM Târgu Mures - Unirea Urziceni
Universitatea Cluj - FC Vaslui
FC Timisoara - CFR Cluj
Victoria Branesti - Universitatea Craiova
Astra Ploiesti - Gaz Metan Medias
Sportul Studentesc - Gloria Bistrita
International Curtea de Arges - Dinamo
FC Brasov - Steaua

Etapa a IV-a - 14 august

Universitatea Craiova - FC Timisoara
FC Vaslui - FC Brasov
Steaua - Victoria Branesti
CFR Cluj - Astra Ploiesti
Gloria Bistrita - International Curtea de Arges
Gaz Metan Medias - Sportul Studentesc
Dinamo - Rapid
Otelul Galati - FCM Târgu Mures
Unirea Urziceni - Universitatea Cluj

Etapa a V-a - 21 august

Rapid - Gloria Bistrita
FCM Târgu Mures - Dinamo
Universitatea Cluj - Otelul Galati
FC Timisoara - Victoria Branesti
Astra Ploiesti - Universitatea Craiova
Sportul Studentesc - CFR Cluj
International Curtea de Arges - Gaz Metan Medias
FC Vaslui - Steaua
FC Brasov - Unirea Urziceni

Etapa a VI-a - 28 august

Universitatea Craiova - Sportul Studentesc
Victoria Branesti - Astra Ploiesti
Steaua - FC Timisoara
CFR Cluj - International Curtea de Arges
Gloria Bistrita - FCM Târgu Mures
Gaz Metan Medias - Rapid
Dinamo - Universitatea Cluj
Otelul Galati - FC Brasov
Unirea Urziceni - FC Vaslui

Etapa a VII-a - 11 septembrie

Rapid - CFR Cluj
FCM Târgu Mures - Gaz Metan Medias
Universitatea Cluj - Gloria Bistrita
Astra Ploiesti - FC Timisoara
Sportul Studentesc - Victoria Branesti
International Curtea de Arges - Universitatea Craiova
FC Vaslui - Otelul Galati
FC Brasov - Dinamo
Unirea Urziceni - Steaua

Etapa a VIII-a - 18 septembrie

Universitatea Craiova - Rapid
FC Timisoara - Sportul Studentesc
Victoria Branesti - International Curtea de Arges
Steaua - Astra Ploiesti
CFR Cluj - FCM Târgu Mures
Gloria Bistrita - FC Brasov
Gaz Metan Medias - Universitatea Cluj
Dinamo - FC Vaslui
Otelul Galati - Unirea Urziceni

Etapa a IX-a - 25 septembrie

Rapid - Victoria Branesti
FCM Târgu Mures - Universitatea Craiova
Universitatea Cluj - CFR Cluj
Sportul Studentesc - Astra Ploiesti
International Curtea de Arges - FC Timisoara
FC Vaslui - Gloria Bistrita
FC Brasov - Gaz Metan Medias
Otelul Galati - Steaua
Unirea Urziceni - Dinamo

Etapa a X-a - 2 octombrie

Universitatea Craiova - Universitatea Cluj
FC Timisoara - Rapid
Victoria Branesti - FCM Târgu Mures
Astra Ploiesti - International Curtea de Arges
Steaua - Sportul Studentesc
CFR Cluj - FC Brasov
Gloria Bistrita - Unirea Urziceni
Gaz Metan Medias - FC Vaslui
Dinamo - Otelul Galati

Etapa a XI-a - 16 octombrie

Rapid - Astra Ploiesti
FCM Târgu Mures - FC Timisoara
Universitatea Cluj - Victoria Branesti
International Curtea de Arges - Sportul Studentesc
FC Vaslui - CFR Cluj
FC Brasov - Universitatea Craiova
Dinamo - Steaua
Otelul Galati - Gloria Bistrita
Unirea Urziceni - Gaz Metan Medias

Etapa a XII-a - 23 octombrie

Universitatea Craiova - FC Vaslui
FC Timisoara - Universitatea Cluj
Victoria Branesti - FC Brasov
Astra Ploiesti - FCM Târgu Mures
Sportul Studentesc - Rapid
Steaua - International Curtea de Arges
CFR Cluj - Unirea Urziceni
Gloria Bistrita - Dinamo
Gaz Metan Medias - Otelul Galati

Etapa a XIII-a - 30 octombrie

Rapid - International Curtea de Arges
FCM Târgu Mures - Sportul Studentesc
Universitatea Cluj - Astra Ploiesti
FC Vaslui - Victoria Branesti
FC Brasov - FC Timisoara
Gloria Bistrita - Steaua
Dinamo - Gaz Metan Medias
Otelul Galati - CFR Cluj
Unirea Urziceni - Universitatea Craiova

Etapa a XIV-a - 6 noiembrie

Rapid - Steaua
Universitatea Craiova - Otelul Galati
FC Timisoara - FC Vaslui
Victoria Branesti - Unirea Urziceni
Astra Ploiesti - FC Brasov
Sportul Studentesc - Universitatea Cluj
International Curtea de Arges - FCM Târgu Mures
CFR Cluj - Dinamo
Gaz Metan Medias - Gloria Bistrita

Etapa a XV-a - 13 noiembrie

FCM Târgu Mures - Rapid
Universitatea Cluj - International Curtea de Arges
FC Vaslui - Astra Ploiesti
FC Brasov - Sportul Studentesc
Steaua - Gaz Metan Medias
Gloria Bistrita - CFR Cluj
Dinamo - Universitatea Craiova
Otelul Galati - Victoria Branesti
Unirea Urziceni - FC Timisoara

Etapa a XVI-a - 20 noiembrie

Rapid - Universitatea Cluj
FCM Târgu Mures - Steaua
Universitatea Craiova - Gloria Bistrita
FC Timisoara - Otelul Galati
Victoria Branesti - Dinamo
Astra Ploiesti - Unirea Urziceni
Sportul Studentesc - FC Vaslui
International Curtea de Arges - FC Brasov
CFR Cluj - Gaz Metan Medias

Etapa a XVII-a - 27 noiembrie

Universitatea Cluj - FCM Târgu Mures
FC Vaslui - International Curtea de Arges
FC Brasov - Rapid
Steaua - CFR Cluj
Gloria Bistrita - Victoria Branesti
Gaz Metan Medias - Universitatea Craiova
Dinamo - FC Timisoara
Otelul Galati - Astra Ploiesti
Unirea Urziceni - Sportul Studentesc

Etapa a XVIII-a - 4 decembrie

FC Vaslui - Rapid
FC Brasov - FCM Targu Mures
Steaua - Universitatea Cluj
CFR Cluj - Universitatea Craiova
Gloria Bistrita - FC Timisoara
Gaz Metan Medias - Victoria Branesti
Dinamo - Astra Ploiesti
Otelul Galati - Sportul Studentesc
Unirea Urziceni - International Curtea de Arges

Etapa a XIX-a - 11 decembrie

FCM Targu Mures - FC Vaslui
Universitatea Cluj - FC Brasov
Universitatea Craiova - Steaua
Victoria Branesti - CFR Cluj
Astra Ploiesti - Gloria Bistrita
FC Timisoara - Gaz Metan Medias
Sportul Studentesc - Dinamo
International Curtea de Arges - Otelul Galati
Rapid - Unirea Urziceni

Etapa a XX-a - 18 februarie 2011

Otelul Galati - Rapid
Unirea Urziceni - FCM Targu Mures
FC Vaslui - Universitatea Cluj
CFR Cluj - FC Timisoara
Universitatea Craiova - Victoria Branesti
Gaz Metan Medias - Astra Ploiesti
Gloria Bistrita - Spotrul Studentesc
Dinamo - International Curtea de Arges
Steaua - FC Brasov

Etapa a XXI-a - 26 februarie 2011

FC Timisoara - Universitatea Craiova
FC Brasov - FC Vaslui
Victoria Branesti - Steaua
Astra Ploiesti - CFR Cluj
International Curtea de Arges - Gloria Bistrita
Sportul Studentesc - Gaz Metan Medias
Rapid - Dinamo
FCM Targu Mures - Otelul Galati
Universitatea Cluj - Unirea Urziceni

Etapa a XXII-a - 5 martie 2011

Gloria Bistrita - Rapid
Dinamo - FCM Targu Mures
Otelul Galati - Universitatea Cluj
Victoria Branesti - FC Timisoara
Universitatea Craiova - Astra Ploiesti
CFR Cluj - Sportul Studentesc
Gaz Metan Medias - International Curtea de Arges
Steaua - FC Vaslui
Unirea Urziceni - FC Brasov

Etapa a XXIII-a - 12 martie 2011

Sportul Studentesc - Universitatea Craiova
Astra Ploiesti - Victoria Branesti
FC Timisoara - Steaua
International Curtea de Arges - CFR Cluj
FCM Targu Mures - Gloria Bistrita
Rapid - Gaz Metan Medias
Universitatea Cluj - Dinamo
FC Brasov - Otelul Galati
FC Vaslui - Unirea Urziceni

Etapa a XXIV-a - 19 martie 2011

CFR Cluj - Rapid
Gaz Metan Medias - FCM Targu Mures
Gloria Bistrita - Universitatea Cluj
FC Timisoara - Astra Ploiesti
Victoria Branesti - Sportul Studentesc
Universitatea Craiova - International Curtea de Arges
Otelul Galati - FC Vaslui
Dinamo - FC Brasov
Steaua - Unirea Urziceni

Etapa a XXV-a - 2 aprilie 2011

Rapid - Universitatea Craiova
Sportul Studentesc - FC Timisoara
International Curtea de Arges - Victoria Branesti
Astra Ploiesti - Steaua
FCM Targu Mures - CFR Cluj
FC Brasov - Gloria Bistrita
Universitatea Cluj - Gaz Metan Medias
FC Vaslui - Dinamo
Unirea Urziceni - Otelul Galati

Etapa a XXVI-a - 6 aprilie 2011

Victoria Branesti - Rapid
Universitatea Craiova - FCM Targu Mures
CFR Cluj - Universitatea Cluj
Astra Ploiesti - Sportul Studentesc
FC Timisoara - International Curtea de Arges
Gloria Bistrita - FC Vaslui
Gaz Metan Medias - FC Brasov
Steaua - Otelul Galati
Dinamo - Unirea Urziceni


Etapa a XXVII-a - 9 aprilie 2011

Universitatea Cluj - Universitatea Craiova
Rapid - FC Timisoara
FCM Targu Mures - Victoria Branesti
International Curtea de Arges - Astra Ploiesti
Sportul Studentesc - Steaua
FC Brasov - CFR Cluj
Unirea Urziceni - Gloria Bistrita
FC Vaslui - Gaz Metan Medias
Otelul Galati - Dinamo

Etapa a XXVIII-a - 16 aprilie 2011

Astra Ploiesti - Rapid
FC Timisoara - FCM Targu Mures - FC Timisoara
Victoria Branesti - Universitatea Cluj
Sportul Studentesc - International Curtea de Arges
CFR Cluj - FC Vaslui
Universitatea Craiova - FC Brasov
Steaua - Dinamo
Gloria Bistrita - Otelul Galati
Gaz Metan Medias - Unirea Urziceni

Etapa a XXIX-a - 23 aprilie 2011

FC Vaslui - Universitatea Craiova
Universitatea Cluj - FC Timisoara
FC Brasov - Victoria Branesti
FCM Targu Mures - Astra Ploiesti
Rapid - Sportul Studentesc
International Curtea de Arges - Steaua
Unirea Urziceni - CFR Cluj
Dinamo - Gloria Bistrita
Otelul Galati - Gaz Metan Medias

Etapa a XXX-a - 30 aprilie 2011

International Curtea de Arges - Rapid
Sportul Studentesc - FCM Targu Mures
Astra Ploiesti - Universitatea Cluj
Victoria Branesti - FC Vaslui
FC Timisoara - FC Brasov
Steaua - Gloria Bistrita
Gaz Metan Medias - Dinamo
CFR Cluj - Otelul Galati
Universitatea Craiova - Unirea Urziceni

Etapa a XXXI-a - 4 mai 2011

Steaua - Rapid
Otelul Galati - Universitatea Craiova
FC Vaslui - FC Timisoara
Unirea Urziceni - Victoria Branesti
FC Brasov - Astra Ploiesti
Universitatea Cluj - Sportul Studentesc
FCM Targu Mures - International Curtea de Arges
Dinamo - CFR Cluj
Gloria Bistrita - Gaz Metan Medias

Etapa a XXXII-a - 7 mai 2011

Rapid - FCM Targu Mures
International Curtea de Arges - Universitatea Cluj
Astra Ploiesti - FC Vaslui
Sportul Studentesc - FC Brasov
Gaz Metan Medias - Steaua
CFR Cluj - Gloria Bistrita
Universitatea Craiova - Dinamo
Victoria Branesti - Otelul Galati
FC Timisoara - Unirea Urziceni

Etapa a XXXIII-a - 14 mai 2011

Universitatea Cluj - Rapid
Steaua - FCM Targu Mures
Gloria Bistrita - Universitatea Craiova
Otelul Galati - FC Timisoara
Dinamo - Victoria Branesti
Unirea Urziceni - Astra Ploiesti
FC Vaslui - Sportul Studentesc
FC Brasov - International Curtea de Arges
Gaz Metan Medias - CFR Cluj

Etapa a XXXIV-a - 21 mai 2011

FCM Targu Mures - Universitatea Cluj
International Curtea de Arges - FC Vaslui
Rapid - FC Brasov
CFR Cluj - Steaua
Victoria Branesti - Gloria Bistrita
Universitatea Craiova - Gaz Metan Medias
FC Timisoara - Dinamo
Astra Ploiesti - Otelul Galati
Sportul Studentesc - Unirea Urziceni

Nota actuala: 9 (din 1 note acordate) - Acorda o nota!


Comentarii
Nu exista comentarii in baza de date!
Nu puteti scrie comentarii pentru ca nu sunteti logat!

Alte titluri din aceeasi categorie

14-01: Universitatea Craiova invinge pe St.Gallen
Echipa Universitatea Craiova a obtinut, sambata, primul succes in cantonamentul pe care juvetii il efectueaza in aceasta perioada in Malta. Juvetii pregatiti de Gigi Multescu au trecut, sambata, de St.Gallen, echipa de pe locul sase in prima liga elv ... [ continuare ]
Din categoria Stiri Universitatea Craiova

02-11-2016: Știința s-a întors la origini!
Marile succese ale clubului nostru s-au realizat sub tutela Universității din Craiova. De astăzi, suntem din nou împreună pe drumul spre performanță.
Patru titluri și șase cupe ale României, plus califi ... [ continuare ]
Din categoria Stiri Universitatea Craiova

11-10-2016: Universitatea Craiova - Dinamo se va disputa la Turnu Severin
Oficialii clubului Universitatea Craiova nu au obtinut dreptul de a organiza meciul cu Dinamo pe Extensiv, chiar daca au propus instalarea unei instalatii mobile de nocturna.

LPF nu a fost de acord si astfel partida cu Dinamo va fi gaz ... [ continuare ]
Din categoria Stiri Universitatea Craiova

06-10-2016: S-au stabilit meciurile din 16-imile Cupei României la fotbal
Astăzi, 6 Oct. 2016, a avut loc tragerea la sorți pentru stabilirea meciurilor din cadrul 16-imilor Cupei României la fotbal.

În urma tragerii la sorți s-au stabilit următoarele confruntări:

U ... [ continuare ]
Din categoria Stiri Universitatea Craiova

21-07-2016: Pandurii Tg-Jiu - Universitatea Craiova, la Severin
In debutul Ligii I, vineri, Pandurii Tg-Jiu şi Universitatea Craiova dau piept în cel mai interesant meci al etapei. Până la finalizarea “super-arenelor” din Craiova şi Tg-Jiu, rămâne de văzut dacă Municipalul din Severi ... [ continuare ]
Din categoria Stiri Universitatea Craiova

Meditatii

Username:
Parola:

Creare cont nou - Trimitere parola
Comentarii - Utilizatori

© Universitatea Craiova

Dictionar   Meditatii   Dictionar     SEO Romania   This is my Google PageRank™ - SmE Rank free service Powered by Scriptme