[ Autor Adrian ]

[ Categoria Meciuri Craiova ]
[ Data: 2010-11-10 ]
[ Tara România ]
 3622 Am pierdut calificatea in semifinalele Cupei in acea hazna de stadion si nici macar nu putem invoca ghinionul sau arbitrajul. Meciul a fost echilibrat si l-am avut in mana, dar echipa nu a stiut sa gestioneze bine avantajul luat inainte de pauza. Dupa o prima repriza destul de buna, au urmat trei slabute, cu apararea destul de penetrabila si cu atacanti care au tratat lejer ocaziile pe care le-au avut, dar cireasa de pe tort au reprezentat-o penalty-urile, unde nu am reusit sa inscriem decat o lovitura din 4.
Si asa... ramane pe alta data...
PS: Infecta organizare dinamovista s-a remarcat din nou: suporterii Stiintei au fost invitati sa se intalneasca la ora 18, apoi au fost tinuti in afara stadionului-hazna pana a inceput meciul! Primii suporteri au intrat in minutul 5, cu totii fiind inauntru abia in minutul 30! Lipsa totala de bun simt si buna crestere a dinamovistilor, de care au dat dovada intotdeauna.
PPS: In tribune l-am vazut pe unu in tricou al lui dinamo si care avea inscriptionat pe spate numele... Gândac! Logic!

Nota actuala: 9.5 (din 2 note acordate) - Acorda o nota!