[ Categoria Stiri Universitatea Craiova ]
[ Data: 2011-01-31 ]
[ Tara România ]
 3715 Presa olandeza a anuntat ca Vitesse Arnhem este foarte aproape de a-l transfera pe fundasul Universitatii Craiova, Valerica Gaman. Gaman mai are de efectuat doar vizita medicala, dupa care poate fi prezentat oficial drept jucator al gruparii olandeze.
Cu 21 de puncte dupa 21 de etape, Vitesse Arnhem se situeaza pe locul 14 in Eredivisie.

Dupa plecarea lui Victor Piturca de la Craiova, Valerica Gaman si Stefan Barboianu au parasit cantonamentul Universitatii de la Govora. Ulterior, acestia au depus memorii la Comisia pentru Statutul Jucatorului din cadrul LPF, pentru a fi declarati liberi de contract. Memoriile lor vor fi judecate maine.

Nota actuala: 9 (din 1 note acordate) - Acorda o nota!

Comentarii
Nu exista comentarii in baza de date!
Nu puteti scrie comentarii pentru ca nu sunteti logat!

Alte titluri din aceeasi categorie

22-02: Florin Gardos, prezentat la Craiova
Fundasul Florin Gardos a fost prezentat, joi, la CS Universitatea Craiova, clubul pentru care va evolua pana in vara sub forma de imprumut de la Southampton. “Am ales sa vin aici, pentru ca aici am fost dorit de toata lumea. Am ramas placut impresi ... [ continuare ]
Din categoria Stiri Universitatea Craiova

16-02: Craiova, victorie la Voluntari
U Craiova a plecat cu toate punctele de la Voluntari dupa victoria cu 1-0 obtinuta in urma golului marcat in prima repriza de Nicusor Bancu.

Finalul n-a fost lipsit de incrancenare si tensiune dupa ce gazdele au primit un penalty, car ... [ continuare ]

12-02: Dubla victorie pentru sportul craiovean
Dupa marea realizare a echipei de handbal feminin a capitalei Olteniei, SCM CRAIOVA, care a batut in deplasare in Danemarca, pe Randers, si s-a calificat in sferturile Cupei EHF, echipa de fotbal CS Universitatea Craiova a invins cu 1-0 echipa Sepsi ... [ continuare ]

25-01: Craiova, victorie cu Zaglebie Lubin
Echipa CS Universitatea Craiova a castigat, joi, amicalul cu polonezii de la Zaglebie Lubin. Oltenii s-au impus cu 2-0, prin golurile marcate de Barbut, in minutele 34 si 85.

Devis Mangia a inceput meciul in formula: Calancea – Dimit ... [ continuare ]

24-01: U Craiova a realizat al doilea transfer al iernii
U Craiova s-a înțeles cu atacantul croat Dominik Glavina. Acesta a semnat un contract valabil până la sfârșitul sezonului, cu opțiune de prelungire pe încă trei ani, se arată pe site-ului oficial al oltenilor.